Že sama pomisel na selitev mnoge izpolni z nelagodjem. Ne gre le za fizične napore, ki so povezani s selitvijo. Uskladitev potreb članov družine in negotovost nekaterim predstavlja večji problem.
Oli
Spoznanja, ki sem jih zbirala in povezovala skozi leta želim deliti z vami v rubriki Prijeten dom.
Selitev je vedno izziv
Portal Pozitivna energija smo preselili na novo lokacijo in ga posodobili glede na potrebe uporabnikov in razvojno vizijo.
Novo okolje, ki smo ga snovalci portala zamislili, smo poimenovali »oaza optimizma«, saj deluje toplo, sproščujoče in navdihujoče. Idejo oaze smo obravnavali iz različnih zornih kotov in jo končno vsi podobno doživeli.
Naenkrat so se pojavila vprašanja: Ali se zavedamo, da selitev, kot večplastna sprememba, lahko močno vpliva na uporabnike portala in na nas, ki pripravljamo vsebino. Ali smo dovolj usklajeni in pripravljeni? Ali smo kot posamezniki in kot tim dovolj miselno, čustveno in pozitivno naravnani, da bi ustvarjali oazo ker se oaza ne more ustvarjati z neopredeljenimi, pesimističnimi ali negativnimi mislimi in občutki. Strinjali smo se, da tudi ta zorni kot zahteva obravnavo.
Selitev po navadi pomeni spremembo. Ljudje večinoma ne marajo sprememb ker se težko prilagajajo novim, nepoznanim, okoliščinam. Človeški organizem se odziva na številne nagle ali velike spremembe, kot na vsiljevanje kar ogroža ravnovesje. Veliko otrok in odraslih se identificira z omejitvami kot so: nimam, ne morem, ne vem, ne maram … S časom ti manjvrednostni elementi oblikujejo negativne miselne in čustvene predstave, ki ustvarijo negativno energijo in samopodobo, kar vodi v nezadovoljstvo.
Selitev pomeni spremembo, ki zahteva pripravljenost in ustrezen odziv na miselni, čustveni in fizični ravni. Pripravljenost na miselni ravni zahteva načrt, na čustveni ravni zahteva razumevanje pomena sprememb, da bi lahko na fizični ravni obravnavali, sprejeli in načrtovali spremembo kot izziv, na pozitiven način.